Metin2 , Metin2 Hile , Metin2 Bot , Metin 2 , Metin2 Multihack , Metin2 PvP , Metin2 Private Ser
Daha İyi Hizmet İçin Üye Olunuz:)
Sayın Misafirler Konulara Baktığınızda En Azında Yorum Değilde Üye Olursanız Seviniriz.Üyeliklerini 24 Saat İçinde Aktif Etmeyen Üyelerin Üyelikleri Otomatik Aktif Olcaktır..

Travian askeri stratejiler. Buton_uye_ol

Join the forum, it's quick and easy

Metin2 , Metin2 Hile , Metin2 Bot , Metin 2 , Metin2 Multihack , Metin2 PvP , Metin2 Private Ser
Daha İyi Hizmet İçin Üye Olunuz:)
Sayın Misafirler Konulara Baktığınızda En Azında Yorum Değilde Üye Olursanız Seviniriz.Üyeliklerini 24 Saat İçinde Aktif Etmeyen Üyelerin Üyelikleri Otomatik Aktif Olcaktır..

Travian askeri stratejiler. Buton_uye_ol
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Travian askeri stratejiler.

Travian askeri stratejiler. Empty Travian askeri stratejiler.

Mesaj tarafından Rebel Justice Salı Eyl. 07, 2010 1:49 am

Travian askeri stratejiler.
Kârlılık hesabı ; savunma ile mi saldırıyla mı karşı koymam gerekiyor?

Bir köyü gözetlemiştim, köyde 18 lejyoner vardı. Romalıların ilk üretilebilen piyadesi olan lejyonerler atlıya karşı savunma için iyidir. Piyadeye karşı savunması o kadar iyi değildir.

Gözetlediğimiz arkadaşa 60 tokmaklı ile saldırdım. Benim saldırımın köyüne ulaşmasını beklemeden hemen karşı saldırı yaptı. Hareket etmesi bana yeni seçenekler sundu. Önce tek seçeneğim vardı; lejyonerler köylerini savunurken savaşmak seçeneğime bir de saldıran lejyonerlere savuma yapma seçeneğim ortaya çıktı.

Şimdi savunma yapacaksam atlı ile mi piyade ile mi savunma yapmalıyım.
Saldırı yapacaksam atlı ile mi piyade ile mi saldırmam gerek.
Bu seçenekler arasında iyi olanı tercih etmem için birkaç işlem yapmam gerekiyor

Hangi seçeneğimin daha ekonomik olduğunu hesapladım. Bunu sizinle paylaşmak istiyorum.

Lejyoner 40 saldırı puanıyla saldırıyor.
35 ile piyadeye savunma yapıyor
50 ile de atlıya savunma yapıyor

Lejyonerin üretim maliyeti : 120 odun / 100 tuğla / 180 demir / 80 tahıl olmak üzere toplam 480 hammaddedir.
Şimdi elimizde ne var ona bakalım: paladin piyadeye karşı 100 ile savunma yapıyor maliyeti ne peki?

odun 370 + tuğla 270 + demir 290 + tahıl 70 olmak üzere toplam 1000 hammadde ile üretiliyor.
1000 hammadde ile 100 piyadeye savunma puanı satın alınıyorsa 10 hammadde ile 1 piyadeye savunma satın alınır.
Peki tokmaklı ile köyünde vurursak durum ne olur? Tokmak sallayan 40 ile saldıracak ve lejyoner tokmaklıya 35 ile savunacak 480 hammadde ile 35 piyade savunma puanı satın alınıyorsa yaklaşık 13 hammaddeye 1 piyade savunması alınmış olur

Tokmaklı maliyeti ise 250 hammadde yani yaklaşık 6 hammaddeye 1 saldırı alınıyor. Yeri gelmişken söyleyeyim Travianda saldırı puanın en ucuza satın alındığı askeri ünite tokmaklıdır.

En kârlı olan bu gelen lejyonerlerin dönüşlerini hesaplayıp tam köylerine geri dönerken köyünde tokmaklı ile vurmak. Şimdi bu hesaplamayı yapalım:
18 lejyonerle yapılan saldırı şu saatte köyüme ulaşacak 20:12:46
Lejyonerin saatteki sektör hızı 6 dır.
Köyümde kalan tokmaklının benim köyden çıkıp ona ulaşma süresi : 1:42:51
1 saat 42 dakika 51 saniye toplamda kaç saniye yapar ?
1 çarpı 60 yaparsak 1 saati dakikaya çevirmiş oluruz.
42 + 60 dakika 51 saniye
102 dakikayı saniyeye çevirelim 6120 saniye + 51 saniye = 6151 saniye de tokmaklı onun köyüne gidiyor.

sektör hızı 7 olan tokmaklı o köye 6151 saniyede ulaşıyorsa; saatte 6 sektör hızı olan lejyoner saldırısını saat 20:12:46 da yaptıktan sonra geri köyüne saat kaçta döner?

6151 * 7 = x * 6 denklemi kurulur.
Buradan lejyonerlerin saldırıdan 7176 saniye sonra köyüne döneceği sonucunu buluruz.

Şimdi tokmaklıyı saldırıdan ne kadar sonra (saat kaçta) lejyonerleri avlamaya göndermeliyiz?
20:12:46 ya 7176 saniye ekleyeceğiz.
7176+46 = 7222 saniye

120 dakika 22 saniye
120 yi 60 'a bölersek 2 saat buluruz

Yani sonuç ;
02:00:22 saatte köyüne geri dönüyor.
Saldırı saatine bunu eklersek

20:12:46 + 02:00:22 = 22:13:08 bu saatte köyüne dönmüş olacaklar
O halde biz tokmaklıları saat kaçta gönderelim ki tam dönüş saniyesinde lejyonerleri vursun?

22:13:08 (lejyonerlerin köyüne dönme saati) - 01:42:51 (tokmaklının onun köyüne gitme süresi)
21[img]images/smilies/30.gif" border="0" alt="" title="30" class="inlineimg" />17 BU saatte 100 tokmaklı ile lejyonerlere saldırı yapılacak
inşaAllah 1 tek lejyoner sağ kalmaycak

Yukarıdaki onca hesaplamayı yapıp temsilcime şu saatte falan koordinata saldırı düzenler misin deyip market alışverişine gittim. Döndüğümde once hesaplamanın gereğinin yapılamadığını gördüm
Rebel Justice
Rebel Justice
Kurucu Metin2Frm.Bosfforum.Biz
Kurucu Metin2Frm.Bosfforum.Biz

Para-Puan : 909354
Rep Puanı : 9151
<b>Nerden</b> Nerden : ●Ankara●
http://metin2frm.bosfforum.biz/forum-yonetim-merkezi-f39/reklam-ucretleri-t1751.htm#2254

http://metin2frm.bosfforum.biz